Poznajcie ILUSI - innowacyjne meble dla dzieci niewidomych i niedowidzących

sierpień 18, 2017

Meble dla dzieci niewidomych i niedowidzących to coś innowacyjnego. Przemyślane zaprojektowanie i wykonanie takich mebli jest bardzo ważne dla dziecka. Problem niewidzących i niedowidzących dzieci zauważyła projektantka Katarzyna Kozłowska i stworzyła coś całkiem nowego i oryginalnego. Dziś przedstawimy Wam firmę ILUSI i przepiękne meble dla dzieci z dysfunkcją narządu wzroku.

ILUSI jest to młoda, nowoczesna i pełna wyjątkowych pomysłów marka, projektująca i wykonująca „modę” meblową. Powstała z pasji do tworzenia, dążenia do prostoty i oryginalności oraz dawania szczęścia swoim odbiorcom.

Całkiem niedawno powstała seria mebli i frontów TATTO, które dedykowane są dzieciom niewidomym lub niedowidzącym . Dzięki wytłoczonymi Braille’em napisami i motywami, z elementami kontrastu i światła, wykonanymi ze specjalnie zaprojektowanej i przygotowanej płyty MDF oraz drewna litego dzieci wchodzą w interakcję z meblem poprzez dotyk, światło i kontrast. Fronty, dzięki różnorodności  wzorów, wytłoczonych kształtów zwierząt, kontrastujących kolorystycznie, uwypuklonych i powiększonych napisów w alfabecie Braille urozmaicają przestrzeń, w której przebywa dziecko. Nie są to już „płaskie” meble, ale elementy trójwymiarowe, wchodzące w relację z dzieckiem, dzięki bodźcom dotykowym i kontrastowym (dla dzieci z mniejszą dysfunkcją).

Wg opinii osób mających już styczność z projektem, meble są niezwykle pomysłowe i obiecujące. My również tak uważamy:) Mebelki są na prawdę piękne!

Opinie osób należących do grup zrzeszających osoby z niepełnosprawnością wzroku:

„Popieram tą inicjatywę. Z punktu widzenia terapeuty stwierdzam że im więcej bodźców dotykowych tym lepiej dla rozwoju dziecka”

„Mi natomiast się bardzo podoba, ciekawa inicjatywa”

„Zgadzam się z punktu widzenia tyflopedagoga uważam ze środowisko, w którym dziecko przebywa najczęściej czyli pokój, musi być funkcjonalny na miarę możliwości rozwojowych dziecka i bezpieczny”

„przemyślane projektowanie mebli dla dzieci niewidomych jest bardzo ważne! Sami widzimy ułatwienia w mieście, które nie zawsze są rzeczywiście pomocne.. Super prace!”

„Mega sprawa!”

Wymiary frontów dostosowane są do najpopularniejszych modułów systemów mebli IKEA lub mogą być wykonane na specjalne zamówienie klienta. Firma wykonuje również meble w całości, na wymiar, wedle życzeń kupującego i użytkownika. Jest też możliwość zaprojektowania mebli dla użytkowników dorosłych.

Projekt ma na celu otworzyć oczy na problem niewidomych i niedowidzących dzieci. Jest on niejako pomijany, a przecież można go w bardzo prosty i przyjemny sposób rozwiązać , dając dzieciom radość i możliwość poznawania przestrzeni w ciekawy sposób. Proponowane rozwiązania z pewnością zainteresują zarówno dzieci z dysfunkcją wzroku jak  i te zdrowe, bo meble ILUSI są po prostu pięknie zaprojektowane.

Koniecznie zajrzyjcie: ILUSI

Zdjęcia i wizualizacje wykonane są przez INSIGHT Studio Mateusz Omański.

Leave a reply
Jak zachęcić Malucha do sprzątania? Czyli sposoby na małego bałaganiarza!Adaptacja dziecka w przedszkolu

Leave Your Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *