Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; UBM_Widget has a deprecated constructor in /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/useful-banner-manager/includes/widgets.php on line 2 Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; UBM_Rotation_Widget has a deprecated constructor in /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/useful-banner-manager/includes/widgets.php on line 110 Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/useful-banner-manager/includes/widgets.php:2) in /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/page-builder/class/PB.Session.class.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/useful-banner-manager/includes/widgets.php:2) in /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/page-builder/class/PB.Session.class.php on line 19 Przedszkole Samorządowe w Chęcinach zwycięzcą konkursu „Zdrowe Przedszkole z ActivTek”

Przedszkole Samorządowe w Chęcinach zwycięzcą konkursu „Zdrowe Przedszkole z ActivTek”

listopad 19, 2015
Świętokrzyska edycja konkursu „Zdrowe Przedszkole z ActivTtek” już za nami. Decyzją internautów, innowacyjne oczyszczacze powietrza o wartości blisko 20 tys. zł będą chronić zdrowie maluchów z Przedszkola Samorządowego w Chęcinach.

16 listopada odbyła się uroczystość przekazania urządzeń chęcińskiej placówce. Obecni byli m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Chęciny oraz fundator nagrody – Prezes Zarządu ActivTek Polska. Dyplom gratulacyjny z rąk Organizatorów Konkursu odebrała Pani Lidia Adamczyk, Dyrektor zwycięskiej placówki.

Bitwa na głosy

Świętokrzyskie przedszkola i  żłobki przez półtora miesiąca walczyły o nowoczesne urządzenia do uzdatniania powietrza. Rywalizacja do ostatnich godzin głosowania była niezwykle zacięta. Łącznie na stronie www.zdroweprzedszkole.pl oddano blisko 63 tys. głosów.  Najwięcej z nich  – prawie 26 tys. – zdobyła placówka z Chęcin.  W nagrodę otrzymała od organizatora konkursu urządzenia oczyszczające powietrze z wirusów, bakterii i alergenów. Dziękując sympatykom placówki za każdy oddany głos Lidia Adamczyk, dyrektor zwycięskiego przedszkola podkreśliła: „ Dzięki wam dzieci będą mogły oddychać świeżym i czystym powietrzem.”

Kosmiczna technologia chroniąca zdrowie dzieci

Wygrane przez Przedszkole z Chęcin oczyszczacze, usuwają z powietrza zarazki i alergeny w iście kosmiczny sposób. Jak tłumaczy Marcin Malicki, Prezes Zarządu ActivTek Polska: „Wykorzystywaną przez urządzenia technologię RCI stworzyli specjaliści NASA w ramach programu lotów kosmicznych. Sprawia ona, że powietrze nabiera aktywnych właściwości i możliwe jest jego samooczyszczanie się, dokładnie w taki sam sposób, jak ma to miejsce w przyrodzie, np. po burzy.”

Dyrekcja, pracownicy oraz rodzice maluchów z Przedszkola w Chęcinach nie kryją, że to nagroda, o którą warto było powalczyć. Sezon grypowy w pełni i dużo dzieci opuszcza zajęcia z powodu chorób. – Po zamontowaniu urządzeń zachorowalność wśród przedszkolaków zmniejsza się nawet o 70% – wyjaśniają inicjatorzy konkursu.

 

Zdrowe Przedszkole dla maluchów

Organizator konkursu „Zdrowe Przedszkole z ActivTek” od lat działa na rzecz poprawy jakości powietrza w placówkach oświatowych na terenie całego kraju. W regionie świętokrzyskim zrealizował  m.in. pilotażowy program, wspierany przez Wydział Ochrony Środowiska oraz Wydział Edukacji kieleckiego Urzędu Miasta. W jego ramach wyposażono cześć kieleckich przedszkoli i żłobków te same urządzenia, które wygrała placówka z Chęcin. System doskonale się sprawdził – maluchy mniej chorują, zmniejszyły się objawy uczuleniowe u dzieci cierpiących na alergie wziewne, powietrze w salach jest czyste i pozbawione przykrych zapachów.

Leave a reply
Jak kupować bezpieczne zabawki ?Nie tylko szczepienia​, czyli jak skutecznie ustrzec​ przedszkolaka przed grypą.

Leave Your Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *