Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; UBM_Widget has a deprecated constructor in /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/useful-banner-manager/includes/widgets.php on line 2 Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; UBM_Rotation_Widget has a deprecated constructor in /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/useful-banner-manager/includes/widgets.php on line 110 Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/useful-banner-manager/includes/widgets.php:2) in /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/page-builder/class/PB.Session.class.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/useful-banner-manager/includes/widgets.php:2) in /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/page-builder/class/PB.Session.class.php on line 19 Kalambury dla najmłodszych - recenzja gry My First Activity - Zdrowe Przedszkole

Kalambury dla najmłodszych - recenzja gry My First Activity

Listopad 25, 2016

Dwa słonie, którym bardzo chce się pić zmierzają do wodopoju.  To ile czasu zajmie im droga zależy od graczy, odgadujących hasła przedstawiane przez przeciwników za pomocą rysunków, opisów słownych lub gestów.  Po udanej odpowiedzi słoń przesuwa się po planszy.

Tak w wielkim skrócie wyglądają zasady My First Activity firmy Piatnik. Gra jest połączeniem kalamburów z grą planszową i powstała z myślą o dzieciach najmłodszych, minimum 4-letnich. Górnej granicy wieku nie ma. Co ważne poziom trudności większości odgadywanych haseł dostosowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym – trudniejsze hasła, których dzieci mogłyby nie znać można po prostu odłożyć. Producent rekomenduje ją dla 3 do 16  graczy, jednak rozgrywka w  dwie osoby (np. rodzic i dziecko) również jest możliwa. Ze względu na proste zasady oraz dużą liczbą uczestników gra doskonale sprawdza się w przedszkolu.

my-first-activity

Zawartość

Gra zawiera 6 plansz – puzzli, z których układamy ścieżkę do wodopoju  o dowolnym kształcie. Po planszy poruszamy się dwoma słoniami z drewna: zielonym i różowym. W skład zestawu wchodzi również 165 kart z hasłami do odgadnięcie – mamy tutaj m.in. kolory, owoce, zwierzęta, nazwy zawodów, czasowniki (np. tańczyć) przedmioty codziennego użytku, zjawiska pogodowe, przymiotniki (np. mokry) przysłówki (np. zimno) członków rodziny, części ciała (np. palce u nogi). Hasła zapisane są po polsku i angielsku. Karty zawierają czytelne ilustracje, które umożliwiają maluchom nieumiejącym jeszcze czytać rozpoznanie hasła. Rewersy kart oznaczone są śladami słoni w trzech kolorach (żółty, czerwony, niebieski).

Nauka przez zabawę

Tak jak w przypadku klasycznych kalambur, pokazywanie i odgadywanie haseł sprawia maluchom wiele frajdy i wywołuje nierzadko niepochamowane wybuchy śmiechu. Rozgrywka jednak nie tylko bawi, ale również pobudza wyobraźnię, rozwija słownictwo i kreatywność. Rysowanie wspomaga motorykę małą dzieci, natomiast opisując hasła maluchy uczą się poprawnie formułować zdania. Napisy po angielsku podnoszą wartość edukacyjną gry – można je wykorzystać do nauczenia malucha słówek. W przedszkolu gra znakomicie integruje grupę i uczy pracy zespołowej.

karty

Ocena

My First Activity to doskonała propozycja dla przedszkoli i rodzin. Wielką zaletą jest brak sztywnych reguł, przez co grę można dowolnie modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb dzieci.

Estetyka gry stoi na bardzo wysokim poziomie. Rysunki są proste, kolorowe i sugestywne. Uroczo prezentują się zwłaszcza dwa drewniane pionki – słonie.  Wszystkie elementy wykonano solidnie i z niezwykła dbałością, dzięki czemu są wytrzymałe na uszkodzenia.

To naprawdę udany produkt, który gwarantuje maluchom świetną zabawę. Polecamy!

logo

Leave a reply
Matematyczne zabawy na świeżym powietrzu od Wydawnictwa Zakamarki.Ekologiczne kosmetyki dla dzieci marki Sonett i Eco Cosmetics

Leave Your Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *