Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; UBM_Widget has a deprecated constructor in /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/useful-banner-manager/includes/widgets.php on line 2 Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; UBM_Rotation_Widget has a deprecated constructor in /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/useful-banner-manager/includes/widgets.php on line 110 Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/useful-banner-manager/includes/widgets.php:2) in /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/page-builder/class/PB.Session.class.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/useful-banner-manager/includes/widgets.php:2) in /var/www/vhosts/4/120060/webspace/httpdocs/zdroweprzedszkole.pl/wp-content/plugins/page-builder/class/PB.Session.class.php on line 19 Bioblo czyli klocki dla każdego. Recenzja - Zdrowe Przedszkole

Bioblo czyli klocki dla każdego. Recenzja

wrzesień 13, 2017

Kto z nas nie kocha drewna!  Drewniane zabawki rozwijają wyobraźnie, są bezpieczne i ekologiczne i co bardzo ważne – nie ograniczają nas jeśli chodzi o kreatywność!

640132

Dziś mamy dla Was recenzję klocków Bioblo firmy Piatnik. Od razu widać, że nie są to nudne kawałki drewna. Klocki Bioblo są w 50% produkowane z drewna, reszta to trociny certyfikowane przez PEFC i resztek z plastikowych kubeczków pochodzących z recyklingu. Nie zawierają plastyfikatorów, PVC ani BPA. Otrzymały nagrodę Green Product Award 2015, która jest przyznawana produktom za ekologiczność, edukacyjność i innowacyjność. Zdobyły również Znak Jakości KidZone oraz Wyróżnienie “Zabawka Roku 2017”. W ofercie dostępne są 2 rodzaje klocków: 120 sztuk lub 204 sztuki.

ZAWARTOŚĆ:

20170912_164339 20170912_164359 20170912_164432 20170912_164443

Pudełko zawiera 120 kolorowych klocków oraz instrukcję w różnych językach.W dołączonej instrukcji znaleźć możemy podstawowe techniki układania warstw klocków.

Pierwsze co rzuca się w oczy to struktura klocków. Nie są one tradycyjnymi prostokątami, mają strukturę plastra miodu, dzięki czemu można we wspaniały sposób puścić wodzę fantazji i stworzyć nie tylko oryginalną konstrukcję 3D. Możemy np. zrobić z nich lampę, wystarczy, że ułożymy klocki wokół naszej lampki nocnej czy latarki i mamy zupełnie nową oryginalną ozdobę a światło doskonale przenika przez te przestrzenie w klockach.

Wszystkie klocki są takich samych kształtów, różnią się tylko i wyłącznie kolorami. Ma to ogromne plusy, bo nie narzuca dziecku konkretnych kształtów ani konstrukcji, dziecko może stworzyć z nich co tylko zapragnie! W opakowaniu znajduje się mała instrukcja z kilkoma przykładowymi konstrukcjami, jednak każdy może stworzyć z nich co tylko chce, od smoka, zamku, wieży, autostrady po parking czy zagrodę dla zwierzątek. Instrukcja zawiera również informację ile klocuszków potrzeba do stworzenia danej konstrukcji, dzięki czemu łatwo można sprawdzić czy z dostępnej przez nas ilości jesteśmy w stanie zbudować np. iglo czy głowę smoka. Super jest to, że można zbudować z nich naprawdę ogromną wieżę! Klocki są bardzo stabilne i praktycznie nie wywrotne, dzięki czemu wysokie budowle doskonale się trzymały. Ma to ogromne znaczenie, jeśli konstruktorami są młodsze pociechy, ich rączki częściej drżą co zazwyczaj kończyło się przewróceniem budowli.

20170912_164934 20170912_170552

20170912_172419 20170912_174438 20170912_180350

Klocki są przeznaczone dla dzieci powyżej 3 lat, jednak wiemy, że młodsze pociechy mogą się spokojnie nimi bawić, nawet układając jedne na drugich a następnie przewracając. Doskonale ćwiczą motorykę małej rączki i zmuszają do lepszej koncentracji. Są bardzo kolorowe, co dzieciom, zwłaszcza tym młodszym, bardzo odpowiada. Co ważne, nie zawierają małych elementów, są więc bezpieczne dla dzieci w każdym wieku.

Producent opisał, że można z nich również puszczać bańki mydlane, dzięki właśnie takiej konstrukcji klocków. I faktycznie, sprawdziliśmy i to! Nasi testerzy puszczali więc bańki, wychodziły bardzo fajnie i co bardzo ważne było ich całkiem dużo!

20170912_171329

Klocki możemy łatwo utrzymywać w czystości, gdyż spokojnie można je czyścić wodą z mydłem. Producent zapewnia, że nie stracą ani na kolorze ani na wyglądzie.
OCENA:

Klocki Bioblo to świetna rozrywka dla małych i dużych. Idealnie nadają się nie tylko do domu, ale również dla przedszkoli. Klocki są kolorowe a dzięki oryginalnej budowie plastra miodu można je wykorzystać nawet do puszczania baniek mydlanych czy konstrukcji lampki nocnej. Wieże z nich budowane są na prawdę wysokie, dzięki stabilności klocków nie przewracają się tak łatwo. Można zbudować z nich na prawdę wszystko. Ich zastosowanie jest wszechstronne, co z nimi zrobimy zależy tylko od naszej wyobraźni. Klocki są bardzo stabilne, bezpieczne, wygodnie trzyma się je w dłoni i co bardzo ważne są niezwykle łatwe w obsłudze, dzięki czemu nawet dzieci poniżej 3 r.ż. mogą spokojnie budować swoje wieże.

Uważamy, że jest to świetny produkt, który gwarantuje maluchom i całym rodzinom świetną zabawę! Nasza ocena to 5/5:)

logo

Leave a reply
Kasza jako niezastąpiony składnik śniadania naszego MaluchaOgólnopolski Dzień Przedszkolaka

Leave Your Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *